Energie jater = životní energie

Dobrá funkce jater dodává tělu energii, zajišťuje vitalitu a chrání tělo před škodlivými látkami. Podle tibetského učení je jaterní oběh vedle srdečního oběhu nejdůležitějším procesem v těle.

Podle historických tibetských textů, právě z jater pochází životní energie, vitalita a radost ze života. Tibeťané již před staletími věděli, že játra jsou pramenem mládí. Když se cítíte mladí, vyzařuje to z vás. Recepty, které jsou dobré pro játra, často patří mezi recepty na dlouhý život nebo dokonce mezi omlazující elixíry.

V přechodných obdobích jara a podzimu se tělo také nachází v tzv. přechodné fázi. Pro hladký průběh je důležitá silná energie jater. Toto období se často vyznačuje pomalostí a apatií, protože fyzický přechod vyžaduje mnoho energie jater. Nejen tibetské učení, ale i jiné zdravotní systémy, proto vidí jaro nebo podzim jako optimální dobu pro podporu jater.

Pro udržení funkčního okruhu jater v rovnováze je z tibetského pohledu jedním z nejdůležitějších plodů plod myrobalán. Podporuje vitalitu a má vyrovnávací vlastnosti. Obsahuje různé polyfenoly, hořké a adstringentní (svíravé) látky a je součástí receptury tří plodů.

Recept se třemi plody (Dresum 3) harmonizuje všechny energie v těle a zajišťuje pocit rovnováhy.

 

energie-jater-zivotni-energie

 

Otestujte svou osobnost!

Každý z nás reaguje na jídlo, stres a výzvy jinak.

Kdo zná své silné a slabé stránky, ví, jak se s nimi lépe vypořádat.

  ZDE