Játra nikdy nespí

Játra jsou největší žlázou v lidském těle a plní mnoho úkolů.

Játra pracují nepřetržitě. Jsou nejaktivnější v noci a vykonávají důležitou očistnou funkci tím, že filtrují a odbourávají toxiny a produkty látkové výměny.

Játry denně protéká přibližně 2 000 litrů krve. Nežádoucí látky, které nejsou rozpustné ve vodě, se pak dostávají do střev se žlučí produkovanou játry a vylučují se stolicí. Kromě toho hrají důležitou roli při fungování různých regeneračních procesů a životně důležitých látek.

Dnešní život s sebou přináší okolnosti, které pociťují i játra. Kromě nadměrného množství cukru, tuku a zbytečných přídatných látek klade zvýšené nároky na játra stres. To vyjadřuje i náš jazyk. Rčení jako "Plácáš si játra?" ilustrují spojení mezi emocionálním světem a játry.

Aby se játra zbavila své nepostradatelné práce, je důležité udržovat jejich normální funkci.

Bylinky a hořké látky jsou pro to nezbytné. V potravinách však byly právě tyto látky kvůli své chuti minimalizovány. Hořké látky se nacházejí především v hořkých salátech, jako je čekanka, endivie nebo pampeliška, a v několika druzích zeleniny, například v artyčoku. Jedná se o produkty, které se obvykle nekonzumují denně a jsou také sezónně omezené.

Hořké bylinky mohou vyvážit omezenou dostupnost potravin. PADMA HepaTib obsahuje 3 druhy myrobalánových plodů a cholin. To přispívá k udržení normální funkce jater. Trpké a hořké plody obsahují řadu ochranných rostlinných látek a v tibetském učení se používají k udržení vyvážené energie jater.

 

padma-hepatib-cisteni-a-regenerace-jaternich-funkci

 

Otestujte svou osobnost!

Každý z nás reaguje na jídlo, stres a výzvy jinak.

Kdo zná své silné a slabé stránky, ví, jak se s nimi lépe vypořádat.

  ZDE