Krevní oběh

75 % cév zajišťuje oběh na úrovni tkání a buněk (tzv. mikrocirkulace). Jedná se o arterioly a venuly, které mají průměr menší než 0,1 mm a nejsou viditelné pouhým okem.

Tepenné cévy zajišťují přísun kyslíku, živin a obranných látek ke každé buňce v těle. Žilní cévy naopak přenášejí CO2 a produkty buněčného metabolismu do vylučovacích a filtračních orgánů, a nakonec do plic, kde se vyčištěná krev znovu nasytí kyslíkem.

Pružné a funkční cévy jsou nesmírně důležité pro to, aby mechanismy zásobování a odvádění krve z buněk fungovaly optimálně a vzájemně se propojovaly v každé životní situaci.

Dnešní životní styl se vyznačuje nedostatkem pohybu, stresem, hektickým a často jednostranným stravováním a také požíváním toxinů (alkohol, nikotin atd.) a znečištěním životního prostředí. To vše jsou faktory, které mohou mít dlouhodobě nepříznivý vliv na funkci cévního systému, a tím i na výživu buněk.

Tělo se snaží co nejvíce udržet vnitřní rovnováhu. K tomu však potřebuje určité životně důležité látky a celou řadu sekundárních rostlinných látek. Velkou měrou k tomu může pomoci vyvážená strava.

Tibetské učení již před staletími rozpoznalo, že rostliny dodávají tělu výživově důležité látky, které udržují rovnováhu energií. Rostliny jsou proto základem jedinečných tibetských bylinných receptur s více látkami.

PADMA 28 active obsahuje 19 různých rostlin, přírodní kafr, síran vápenatý a vitamin C. Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci cév.

 

padma28-active-obrana-imunitniho-systemu 

Otestujte svou osobnost!

Každý z nás reaguje na jídlo, stres a výzvy jinak.

Kdo zná své silné a slabé stránky, ví, jak se s nimi lépe vypořádat.

  ZDE