Oxidační stres a ochrana buněk

Často se píše o přetížení tzv. volnými radikály. Jedná se o velmi reaktivní, agresivní sloučeniny kyslíku. Tělo samo využívá tyto sloučeniny jako součást svých obranných mechanismů. O oxidačním stresu hovoříme pouze v případě, že je ho nadbytek. Fyziologická rovnováha je narušena a nadbytek volných radikálů může napadat zdravé tkáně na různých úrovních, ochrana buněk již není zaručena.

Tělo může tyto volné radikály postupně oslabovat různými mechanismy a časem je neutralizovat. K tomu tělo potřebuje různé vitaminy, jako jsou vitaminy A, C a E, ale také různé ochranné látky rostlinného původu, jako jsou rostlinná barviva (karotenoidy, flavonoidy atd.), éterické oleje nebo třísloviny.

Rozhodujícím faktorem je proto dostatečný přísun vitaminu C, strava bohatá na ovoce, zeleninu a divoké byliny s ochrannými látkami. V době zvýšeného stresu je však často obtížné udržet vnitřní rovnováhu pouze prostřednictvím stravy.

Kromě toho je důležité co nejvíce omezit ovlivnitelné příčiny oxidačního stresu. Omezení kouření nebo ještě lépe úplné zanechání kouření, omezení dlouhodobého stresu a dbaní na zdravý pohyb a vyváženou stravu jsou základními kameny, jak dát oxidačnímu stresu co nejméně prostoru.

PADMA 28 active obsahuje 19 různých rostlin, přírodní kafr, síran vápenatý a vitamin C. Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci cév.

 

padma-active-ochranny-bunecny-imunitni-system 

Otestujte svou osobnost!

Každý z nás reaguje na jídlo, stres a výzvy jinak.

Kdo zná své silné a slabé stránky, ví, jak se s nimi lépe vypořádat.

  ZDE