Udržení pozornosti - soustředění se na úkol

V pracovních projektech, ve fázích učení nebo zkoušek a často i v běžném každodenním životě jsou chvíle, kdy se musíme soustředit, abychom úkoly zvládli v užitečném čase a s úspěchem.

Pokud je vyžadována vysoká úroveň duševní přítomnosti, je často obtížné ji udržet po dlouhou dobu. Je to proto, že v takových situacích se při více úkolech ztrácí jasnost a soustředění. Neustálá oznámení nebo e-maily odvádějí pozornost od cíle.

Čím intenzivnější jsou tyto fáze, tím těžší je neztratit pozornost a nenechat se rozptýlit každou drobnou nesrovnalostí.

Zavedení struktury a pravidelnosti do každodenního života pomáhá udržet soustředění, koncentraci a energii. Toho lze dosáhnout pomocí seznamů úkolů, rozvrhů apod. Nemusíme pochopitelně dělat všechno sami, každý má své silné a slabé stránky. Vyhledání a přijetí pomoci také chrání tělo a mysl před přetížením.

Cvičení na čerstvém vzduchu pročistí mysl a dodá nový impuls. Zda běhat, nebo chodit, záleží na osobních preferencích. Trik z tibetských nauk k překonání energetických a duševních propadů: asi dvě minuty masírujte a hněťte okraje obou uší mezi prsty. To stimuluje tok energie a osvěžuje.

V takových situacích je velmi důležité uzemnit tělo i mysl. Protože obrazně řečeno znovu získáte stabilní půdu pod nohama a zůstanete soustředění. Kmín je v tibetském ústavním učení vysoce ceněn. Kmín, který je nám znám především jako koření a pomocník při trávení, se v tibetských naukách používá pro své uzemňující vlastnosti.

V receptuře PADMA CogniTib je kmín důležitou složkou. Zejména v době zvýšených nároků. Jeho uzemňující síla se kombinuje s muškátovým oříškem. Ve složení je obsaženo také železo. Železo přispívá k normální kognitivní funkcia ke snížení únavy a vyčerpání. Udržuje tok myšlenek v rovnováze a udržuje mysl bystrou. To vám pomůže udržet pozornost a soustředit se na úkoly.padma-cognitip-koncentrace-fokus-prace-600x394

 

Otestujte svou osobnost!

Každý z nás reaguje na jídlo, stres a výzvy jinak.

Kdo zná své silné a slabé stránky, ví, jak se s nimi lépe vypořádat.

  ZDE